Oğullarıma Anneler Günü Mesajım | 12 Mayıs 2019

Benim canım oğullarım; Bugün Anneler günü, çok değil bundan iki buçuk sene öncesine kadar ‘Anne’ kelimesi benim için bu kadar anlam yüklü değildi. Anneanneniz ile zaman zaman yaptığımız tartışmalar da bile ‘Anne olunca anlarsın’ dediğinde ne alakası var diye düşünürdüm hep. Oysa Anne olmanın evladınla ilgili her konuda alakası varmış.

Anneliğin ne demek olduğunu, neler ifade ettiğini sizi kucağıma aldıkça daha iyi anladım. Sizinle birlikte yeniden doğdum ve sizinle birlikte öğrenmeye başladım hayatı yeniden. Ömrüm yettiğince size her koşulda layık bir Anne olmaya çalışacağım. Ne zaman bana ihtiyacınız olsa ve ne zaman ‘Anne’ deseniz hep bir adım arkanızda olduğumu göreceksiniz.

Sizi her türlü kötülükten koruyacağım ama biliyorum ki bir gün kendi yuvanızı kurup şu an bulunduğunuz çatının altından ayrılıp gideceksiniz. O yüzden size her türlü kötülükle savaşıp baş etmeyi, düştüğünüzde bile kendi ayaklarınızın üzerine kalkıp yeniden dimdik ayakta durabilmeyi de öğreteceğim.

Şu an bunu anlayacak yaşlarda değilsiniz ama bilin ki bu hayatta paradan daha kıymetli değerler var. Günümüzde bir çok insan bu değerleri görmez iken siz ileriki yıllarda dahi göreceksiniz. Bu değerlerin en başı sağlık ve huzur. Sağlığınız yerinde ve sevdikleriniz yanınızdaysa sizden zengini yoktur bu hayatta. Zamanı geldiğinde bunu da öğreteceğim size.

Sizi büyütürken; Dürüst, çalışkan, ahlaklı, ileri görüşlü, öz güveni yüksek ve vicdan sahibi birer birey olabilmeniz için gereken değerleri aşılarken, en çokta iyi kalpli bir insan olarak yetişmeniz için çabalayacağım. Bir çiçeği, bir hayvanı, bir insanı sevmek. Hayatı sevmek her yönüyle. Mutlu olmak ve mutlu etmek, her şeyin başı iyi insan olmaktan geçiyor. Ve bu dünyanın sizin gibi nesillere çok ihtiyacı var.

Bana, kelimelerle ifade edemediğim o yüce duyguyu ‘Anneliği’ iliklerime kadar yaşattığınız için size çok teşekkür ederim. İyi ki sizin Annenizim ve bunu da bilin ki, kaç yaşınıza gelirseniz gelin her zaman benim küçük bebeklerim olarak kalacaksınız.

Sizi çok seviyorum..